Instagram’dan Para Kazanmak

Instagram’dan Para Kazanmak


Sosyal medya üzerinden paylaşımlar yaparak popüler olmayı hedefleyen kullanıcıların yanı sıra bu sektörden para kazanmak da artık önemli amaçlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcının takip sayısıyla ilişkili olan Instagram’dan para kazanma konusu ile ilgili merak edilen başlıkları sizin için araştırdık. İşte bu yolla para kazanmak için yapmanız gerekenler!

  • ·      Takipçi Sayınızı Arttırın

Instagram üzerinden para kazanma konusunda bir hedef koyduysanız öncelikle mutlaka takipçi sayınızı arttırmanız gerekiyor. Kullanıcıların takipçi sayısının yetersiz olması durumunda aşağıda sayacağımız para kazanma yollarından hiçbirinin etkili olmayacağını belirtelim. Çünkü Instagram üzerinden yapacağınız her türlü faaliyetlerde takipçi sayınız oranında para kazanma şansı yakalayacaksınız.

  • ·  Sayfanıza Reklam Alarak Para Kazanabilirsiniz. Instagram hesabınızı oluşturduktan sonra takipçi sayınızı arttırmak amacıyla ilgi çekici bir profil ve paylaşımlar yapmanız gerekiyor. Yeteri sayıda takipçiniz olduğunu düşünüyorsanız hesabınıza reklam alarak para kazanma konusunda ilk adımı atabilirsiniz. Çünkü fenomen olarak adlandırılan Instagram kullanıcılarının ayda 50.000 TL’ye kadar para kazandıkları biliniyor. Yeterli sayıda takipçiniz olduğunda kozmetik, parfümeri, giyim gibi sektörden onlarca firmadan reklam alabilir ve Instagram’dan para kazanma konusunda başarı elde edebilirsiniz.
  • ·    Sayfanız Üzerinden Satış Yaparak Para kazanabilirsiniz. Dilerseniz size ait ürünlerin satışını yaparak ciddi miktarlarda para kazanma şansı yakalayabilirsiniz. Ya da satış ortaklığı adı verilen yolla diğer marka ya da firmaların ürünlerini satarak Instagram üzerinden gelir elde edebilirsiniz. Bunu yapmak için de mutlaka takipçilerinizin profilini inceleyerek onların ilgi alanları doğrultusunda ürünleri satmanız gerekecek. Aksi takdirde bu yolla para kazanmanız hayal olabilir.

 I        Instagram üzerinden satış yaparak para kazanma en etkili ve kazanç getiren yolların başında gelir. Fakat bunu yaparken de dikkat etmeniz gereken hususlar var. Instagram’dan satış yaparak para kazanma konusunda size şu tüyoları verebiliriz:

1. Satacağınız ürünü doğru seçin. Ya yeni bir ürün satışı ortaya koyarak bu konuda bir ilki başaracaksınız ya da takipçilerinizin ilgi duyabileceği ürünler hakkında fikir yürüterek bu ürünleri satma yoluna gideceksiniz. Her halükarda size önerimiz sizi üzecek miktarlarda yatırım yapmaktan kaçının. Olası bir aksilik durumunda en azıdan kaybınız bütçenizi zorlamasın.

2.   Satacağınız ürüne karar verdikten sonra fiyat belirlemeniz gerekiyor. Satmayı planladığınız ürünün piyasadaki ortalama değerini tespit ederek size kar getirecek bir fiyat belirleyin. Aşırı yüksek fiyat belirlemeniz durumunda takipçileriniz aynı ürünü daha ucuza satan kanallardan temin etmek isteyeceklerdir.

3.  Satmayı planladığınız ürünün sunumunu dikkat çekecek şekilde yapın. Örneğin ilginç resimler ve dikkat çeken görseller ile aynı ürünü pazarlayan rakiplerinize göre daha ön plana çıkmayı başarabilirsiniz.

4.   Instagram’dan para kazanmak için yukarıda saydığımız yolları takip ederken her ne kadar popüler olursanız olun takipçilerinizle sıcak bir iletişim kurmadan hedefinize ulaşamayabilirsiniz. Aradaki mesafeyi koruyarak onlarla yorum alanında iletişi kurun, cevap verin ve önemsendiklerini hissettirin.