Spotify Free Etkin Kullanma Yolları

Spotify Free Etkin Kullanma Yolları

Müzik dinleme konusunda artık teknolojinin getirdiği onlarca avantaj var. Müzik tutkunları diledikleri müzikleri ücretsiz olarak akıllı cihazlarından birçok uygulama ile dinleyebiliyorlar. Bu uygulamalardan biri de son yıllarda kullanımı yaygınlaşan Spotify Free uygulamasıdır. Bu uygulama ile kullanıcılar 40 milyondan fazla müziğe ücretsiz olarak ulaşabildikleri gibi cihazlarına da indirebilme avantajı yaşıyorlar.


Spotify Prmium paketlerine ücret ödemek istemeyen müzik severler Spotify Free etkin kullanma yolları hakkında bilgi edinmek için yazımızı takip edebilir. 79 ülkede 40 milyonu aşkın şarkıyı 207 milyon müzikseverin hizmetine sunan bu uygulamaya kredi kartı bilgilerini girmeden, herhangi bir ücret ödemeden en etkin şekilde kullanmak için kullanıcılara şu önerilerde bulunabiliriz:


Spotify Free İpuçları

  • 1.     Mobil Veri Tasarrufu: Kullanılan her uygulama insanların internet paketleri için belirli bir yük oluşturuyor. Bu da internet kullanıcılarını zaman zaman mağdur ediyor. Peki Spotify uygulamasında mobil veriden tasarruf etmek mümkün mü? Evet. Hem müzik keyfini sınırsızca yaşamak hem de internet paketini eritmemek için Spotify etkin kullanma yolları içinde bunu sağlayabilirsiniz. Spotify uygulamasında ‘’data sever modu’’ bulunuyor. Bu modu etkin konuma getirerek hem dilediğiniz müziği dinleyebilir hem de veri kullanımında tasarruf edebilirsiniz. Ana sayfadaki ayarlar bölümüne girerek buradaki ‘’data sever modu’’ kısmını açık konuma getirmeniz yeterli olacaktır.
  • 2.     Size Özel Çalma Listesi: Kullanıcı odaklı olarak tasarlanan Spotify Free uygulamasına giren kullanıcılar uygulamanın beğendiğiniz şarkılar ya da sanatçılar sorusu ile karşılaşıyor. Burada istediğiniz şarkı ya da sanatçıyı seçerek kendi listenizi oluşturabilirsiniz. Kişiye özel çalma listesi oluşturmak için ana sayfada bulunan çalma listeleri özelliğine giderek kendinize özel bir müzik listesi oluşturabilirsiniz.
  • 3.     Seç Dinle Listesi Oluşturma: Spotify Free etkin kullanma yolları içinde müzik dinlerken seç dinle özelliğini kullanarak listenizi kontrol altında tutabilirsiniz. Spotify Free uygulamasında kişiye özel olarak oluşturulan seç dinle uygulamasında 15 şarkılık bir liste oluşturulmaktadır. Bu listedeki dilediğiniz şarkıyı öne alarak dinleyebilir, hatta sıra atlayarak dinlemek istediğiniz müziğe kolayca gelebilirsiniz.
  • 4.    Kendi Zevkiniz Doğrultusunda Çalma Listesi: anlık psikolojinize göre tarzınız doğrultusunda müzik dinlemek için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Hangi şarkıyı dinlemek istiyorsanız Spotify Free’de arayın ve çalma listenize ekleyin. Oluşturduğunuz bu listeye isim verme imkanınız da var. Spotify Free uygulaması artık sizin listenizdeki tarz şarkıları size önermeye başlayacaktır. Bu da sizin yeni şarkıları keşfetmenize olanak sağlayacaktır.
  • 5.     Geri Bildirim Ve Kullanım Kolaylığı: Spotify Free etkin kullanma yolları içinde size istediğiniz müziği imgeleyerek favori liste oluşturma ya da bir şarkıyı gizleyerek o tarz müzikler için bildirim almama imkanı da sağlıyor. Bu yolla kendi müzik tarzınızda önerileri daha çok alabilir ve hoşlanmadığınız müzik tarzları için bildirim almaktan kurtulabilirsiniz.

G