Youtube Yorum Satın Almak Faydalı Mıdır?

Youtube Yorum Satın Almak Faydalı Mıdır?


Günümüzün en büyük video içerik/paylaşım platformu Youtube, kullanıcıya her konuda kapsamlı bir portföy sunuyor. Her türden video içeriğine hızlı ve kolay şekilde ulaşılabilen video paylaşım platformunda, kullanıcılar kendi kanallarını yaratabiliyor. Youtube kanalını açan kullanıcılar, burada video içerikleri paylaşabiliyor ve kullanıcıların ilgisini çekmeye çalışıyor. Youtube’de kanal sahipleri arasında yorum satın alma hizmetlerine yoğun rağbet bulunuyor. Etkileşimi arttırmasıyla Youtube yorum satın al hizmetleri, kanal sahiplerine önemli avantajlar oluşturuyor.

Youtube kanalı açabilme fırsatı aynı zamanda da başta reklam gelirleri olmak üzere önemli ticari gelirler elde edebilme şansı doğuruyor. Platformun bu fırsatları kullanım işlevselliğiyle bir araya gelince yoğun bir rekabet oluşturuyor. Bu rekabette etkileşimi yüksek olan kanalların içerikleri öne çıkabiliyor ve daha fazla kullanıcıya ulaşabiliyor. Her dijital sosyal mecrada olduğu gibi Youtube’de de etkileşim en temel olgulardan birisidir. Etkileşimi hızlı ve pratik şekilde arttırarak, daha kısa zaman diliminde büyümek isteyen Youtube kanalları ise toplu yorum paketleri gibi ücretli hizmetleri kullanmayı tercih ediyor.


Youtube Yorum Satın Almak Güvenli Mi?

Youtube için yorum hizmetleri son dönemde Youtube kullanıcıları arasında hayli popüler hale geldi. Youtube yorum satın alma hizmetlerini kullanmakla ilgili kullanıcıların bir takım endişeleri bulunuyor. Ancak toplu yorum satın alımının güvenilir servisler üzerinden gerçekleştirilmesi halinde platform açısından hiçbir sakıncası bulunmuyor. Çünkü güvenilir servisler tarafından sağlanan yorumlar “organik” kriterine uygun olarak sunuluyor. Böylelikle standart koşullarda kanaldaki videolara gelen yorumlardan farksız oluyor.

Youtube kanalı için yorum satın almak isteyen kullanıcılar, “organik yorum” kavramıyla sıklıkla karşılaşıyor. Organik olgusu, aslında yorumların gerçek Youtube kullanıcıları tarafından gönderilmesini ifade ediyor. Özellikle son dönemde çok sık oranda “bot hesap” olarak belirtilen sadece yorum atma hedefiyle açılmış hesaplardan gelen yorumlar, kanala bir fayda sağlamıyor. Bu nedenle Youtube yorum satın al hizmetlerinin 100% organik olması büyük ehemmiyet teşkil ediyor.

Youtube Yorum Satın Almanın Kanala Faydaları Nelerdir?

Youtube kanalındaki etkileşimin arttırılması, her yönden kanala ciddi kazanımlar getirir. Hele ki etkileşimin “organik” olması bu faydaları daha geniş bir perspektife ulaştırır. Youtube yorum hizmetlerini kullanmak, kanal etkileşimini arttırır. Youtube kanalının etkileşiminin artmasıysa;

  • ·         Kanaldaki videoların daha fazla görünür olmasını sağlar.
  • ·         Kanalın genel etkileşim istatistiklerini arttırır.
  • ·         Yeni aboneler kazanma şansını arttırır.
  • ·         Video içeriklerine gelen izlenme, beğeni ve yorum istatistiklerini organik olarak arttırır.
  • ·         Etkileşim istatistikleri yüksek kanal daha profesyonel izlenim kazanır.

Şeklinde bir Youtube kanalı için çok hassas olan olgularda önemli bir gelişim ivmesi oluşturur.

Youtube yorum hizmetleri ile kanaldaki videoların alt kısmında yer alan “yorum” bölümüne kullanıcılar tarafından yorumlar yazılması sağlanır. Videonun aldığı yorum sayısının yüksek olması, popülerliğini arttırarak daha fazla kullanıcıya önerilmeye başlamasını da sağlar.