Instagram’da Etkileşim Nasıl Arttırılır?

Instagram’da Etkileşim Nasıl Arttırılır?


 Son zamanlarda hayatımızda önemli bir yer alan Instagram hem bireyler hem de işletmeler için aynı zamanda dijital pazarlama amacıyla da kullanılıyor. Hemen herkes için Instagram’ da beğeni, takipçi ve yorum sayısını yükseltmek

önemli bir konu haline gelmeye başladı. Instagram’ da manuel şekilde takipçi artışı sağlamak hem zaman hem de emek gerektiren bir iştir. Bunun için öncelikle sosyal medya paneli ile çalışmanız tavsiye ederiz. Yine de sizler için bu yazıda doğal olda Instagram takipçi, Instagram beğeni ve Instagram izlenme kazanmanın püf noktalarını anlattık. Instagram üzerinde etkileşim attırmak için işte önemli püf noktalar ve teknikler:

 

1-Paylaşımlarınızı Sık ve Düzenli Yapın

 

Instagram belli bir algoritmaya göre çalışır ve bu algoritmaya göre sizi keşfete çıkarır. Bu nedenle Instagram paylaşımlarınızı hep aynı saatte ve düzenli yapmak özellikle işletmeler ve büyümek isteyen hesaplar için son derece önemlidir. Özellikle işletmeler için Instagram’da iyi bir profil çizmek oldukça önemlidir. Bu yüzden işletme hesapları genellikle düzenli paylaşım yaparak görselliğe büyük önem verir. En önemli teknik olan paylaşımları düzenli bir şekilde yapmak takipçilerinize güven verir.

 

2-Gönderilerinizin Altına Trend olan Hashtagleri Ekleyin

 

Instagram üzerindeki gönderilerinize hashtag eklemek bir alanda spesifik arama yapan kişilerin hesabınıza ulaşmasını sağlar. Ayrıca hashtaglerin görülmesi için hesabınız tabiî ki gizli olmamalıdır. Hashtag eklerken hem gönderi ile ilgili hem de ilgili olmasa da o anda gündemde olan kelimeleri hashtag olarak paylaşmak etkileşim sağlamak açısından önemlidir. Örneğin gündemde alatokel konusu var ise hashtaglere alatokel eklemek görünürlüğünüzü ve keşfete düşme oranınızı daha d arttıracaktır.  Ayrıca eklediğiniz hashatgleri hem Türkçe hem İngilizce dilinde eklemeniz de etkileşiminizin artması açısından önemlidir.

 

3-Takipçilerinizle Daima Etkileşimde Kalın

 

Instagram üzerinde tanımadığınız kişilerle de etkileşime girin ve fotoğraflarını beğenin veya yorum yapın. Bu şekilde diğer kişiler de sizin profilinize gelerek etkileşim içerisinde girecekleridir.

 

4-Gönderilerinize Gelen Yorumları Cevaplayın

 

Instagram’da etkileşim arttırmanın en önemli yollarından birisi de gelen yorumlardır. Birçok kullanıcı beğendiği fotoğraflara yorum bırakır ve bunlara cevap gelmesini bekler. Siz de gelen yorumlara tatlı cevaplar vererek etkileşiminizin yükselmesini saplayabilirsiniz.

 

5-Etkileşimi Arttırmaya Yönelik Gönderiler Paylaşın

 

Instagram üzerinde etkileşim arttırmak için ilgi çekici postalar paylaşın. Bunun yanında takipçilerinize sorun soran, güldürmeye çalışan, bıraktığınız boşlukları doldurmaya çalışan gönderiler paylaşın. Bu şekilde takipçilerinizle karşılıklı etkileşim sağlayarak Instagram’ da yükselişe geçersiniz.

 

6-Instagram’ da Hikâye Özelliklerini Aktif Kullanın

 

Instagram hikâye özelliği etkileşim arttırmanın en iyi yollarındandır. Takipçilerinizi sıkmadan ilgi çeken merak duyulan hikâyeleri gün içinde paylaşın. Anket yapın, bana soru sor gibi hikâyeleri paylaşın ve takipçilerinizle etkileşimde kalın.

 

7-Çekilişler Düzenleyin

 

Instagram üstünde etkileşim sağlamanın en önemli yollarından biridir. Çekiliş yaparken doğru ve eksiksiz şekilde kuralları belirtin ve uygulayın. Bu esnada adaletli davranın.