İnstagram Hesabı Nasıl Büyütülür?

İnstagram Hesabı Nasıl Büyütülür?

İnstagram Hesabı Nasıl Büyütülür?

Sosyal medyanın en önemli ağlarından biri olan İnstagram, günümüzde her gün milyonlarca kullanıcı tarafından ziyaret edilen, paylaşım yapılan ve boy gösterilen mecraların başında geliyor. Gerek popüler olarak milyonlarca insanın takip ettiği bir hedef olmayı hedefleyin gerekse İnstagram üzerinden gelir elde etme hedefiniz olsun İnstagram hedefinizi büyütmek için yapmanız gereken bazı şeyler var. Kişisel ya da kurumsal hesap sahipleri için İnstagram hesabı büyütme yolları çok merak edilen konuların başında geliyor. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz?


İnstagram hesap büyütme hedefiniz için öncelikle önereceğimiz şey sabırlı olmanızdır. Çünkü bu hedefe birkaç günde ulaşamazsınız. Suni yollarla da takipçi sayınızı artırabilirsiniz fakat hem paylaşımlarınıza etkileşim almanız mümkün olmaz hem de ticari bir hedefiniz varsa bu yolla bot hesaplara satış yapamazsınız. Şu aşamalara dikkat ederek hesabınızı büyüterek binlerce gerçek takipçi elde edebilirsiniz:

  • ·       Strateji belirleyerek bu strateji doğrultusunda hareket edin. Para kazanmak, fenomen olmak ya da başka bir hedef belirleyin. Bu hedefiniz doğrultusunda sağlam bir planlama yapın ve hedefinizi gerçekleştirme konusuna odaklanın. İnstagram kullanıcısının hesabını büyütmesi için paylaşımlarına dikkat ettiği kadar bu paylaşımları ne sıklıkta yapması gerektiğine kadar dikkat etmesi gerekiyor.
  • 1.  Birinci planda yapmanız gereken şey paylaşımlarınızın içeriğini belirlemek olmalıdır. Hangi konu için hangi periyotlarda paylaşım yapacağınızı belirleyin ve bu takvime sadık kalın. Bu sayede takipçi sayınızı artırmayı başarabilirsiniz.
  • 2.  İkinci olarak hesabınızın kurulumu aşamasında profil bilgileriniz, resminiz ve bilgilerinizi tam olarak doldurmaya çalışın. Sizi tam olarak tanımayan insanlar sizi takip etmek istemeyebilir. Bunu düşünerek başarılı bir profil oluşturun.
  • ·  Rakiplerinizi analiz ederek onların gerisinde kalmamayı başarmanız gerekiyor. Ticari bir amaç için İnstagram nasıl büyütülür sorusuna cevap arıyorsanız bu platformda mutlaka birçok rakibiniz olduğunu bilmeniz gerekiyor. Onlarla baş edebilmenin yolu ise onları tanımanızdan geçiyor. Hangi paylaşımlarının daha çok etkileşim aldığı, profillerini nasıl oluşturdukları ve sizi de etkileyen paylaşımlarının neler olduğu gibi konularda rakiplerinizi analiz etmelisiniz.
  • ·         İnstagram üzerinde paylaşım yapan milyonlarca kullanıcı var ve birçoğunun paylaşımı hiç kimsenin dikkatini çekmeden arada kaybolup gidiyor. Bu nedenle sizin paylaşımlarınızın kaliteli olması ve dikkat çekmesi gerekiyor. Çekim konusunda profesyonel ajanslardan destek alarak son derece kaliteli paylaşımlar yapabilirsiniz. Bu da sizin İnstagram hesabı büyütme hedefinize katkı sağlayacaktır.
  • ·         Takipçilerinizle mutlaka etkileşim kurmalısınız. Çünkü bu, İnstagram hesap büyütme konusundaki en önemli adımlardan biridir. Takipçileriniz onlarla etkileşim kurmanız durumunda sizin paylaşımlarınıza mutlaka karşılık vereceklerdir. Peki takipçilerinizle nasıl etkileşim kurabilirsiniz?
  • ü  Çekişler İle: İnstagram hesabınızda aylık ya da haftalık olarak çekilişler düzenleyebilir ve bu sayede hem takipçi sayınızı hızla artırabilir hem de paylaşımlarınıza direkt olarak yapılan yorumlarla görünürlüğünüzü artırabilirsiniz.

  • ü  Yarışmalar düzenleyerek takipçilerinizin ilgisini çekebilirsiniz. Takipçilerinize bazı sorular sorabilir, cevapların ardından onları ödüllendirerek takipçi sayınızı çoğaltabilirsiniz.